nasi partnerzy

Powszechna moda na EKO

Powszechnie panująca moda na bycie "eko" zaistniała również w budownictwie. Społeczeństwo zaczyna dostrzegać walory drewna, przekłada się to na okres wzmożonej popularności tego naturalnego budulca. Wysoka estetyka oraz niskie koszty materiału spowodowały znaczący wzrost udziałów budownictwa drewnianego na całym rynku budownictwa jednorodzinnego.

Drewno jest uznawane za najstarszy materiał budowlany. Budulec ten ceniony jest za swą wytrzymałość, lekkość oraz wartości izolacyjno - cieplne, które łączą się z niespotykaną u innych materiałów predyspozycją do oddychania jaką wykazuje się drewno. Domy z drewna cieszą się dobrą renomą ze względu na swój klimat, a także estetykę. W Polsce najwięcej budujemy domów o konstrukcji szkieletowej (lekkie budownictwo drewniane) rodem ze Stanów Zjednoczonych, oparte są na ekonomicznej i zaawansowanej technologii, w której konstrukcję nośną tworzy szkielet z suchego drewna, decydujący o sztywności i wytrzymałości konstrukcji. Technologia ta posiada wiele zalet jedną z istotniejszych jest energooszczędność, która jest uzyskiwana poprzez:

  • Zapewnienie odpowiedniej izolacji cieplnej (niski współczynnik przenikania ciepła)
  • Ograniczenie mostków cieplnych
  • Właściwą szczelność (dokładne zabezpieczenie miejsc szczególnie narażonych na utratę ciepła)
  • Zastosowanie odpowiedniej wentylacji (mechanicznej z odzyskiem ciepła)

Domy szkieletowe nie potrzebują solidnego fundamentu, ponieważ ich lekka konstrukcja jest znacznie lżejsza niż w konwencjonalnym – budownictwie murowanym. Wylanie cieńszej warstwy fundamentu pozwala na zredukowanie kosztów i czasu realizacji inwestycji. Stawiane na nim ściany są oparte na konstrukcji szkieletowej, a ich wznoszenie charakteryzuje się niewielkimi nakładami pracy. Budownictwo szkieletowe stwarza nieograniczone możliwości pod względem modernizacji i rozbudowy obiektu. Największą zaletą takich prac jest ich łatwość w odniesieniu do modernizacji obiektów z tradycyjnego budownictwa. Domy zbudowane w technologii szkieletowej umożliwiają bezproblemową wymianę poszczególnych instalacji wewnętrznych bez zbędnego skuwania ścian. Wysoka jakość wykonania i zastosowanych materiałów gwarantuje niskie koszty eksploatacji domu szkieletowego. Izolacja cieplna znajdująca się między warstwami ścian zewnętrznych z płyt wiórowych budynku pozwala na zredukowanie grubości ścian w rezultacie osiągnąć można większą do 10 % powierzchnię użytkową budynku. Dach oraz ściany zewnętrzne pokrywa się folią paroizolacyjną, która we współpracy z izolacją cieplną zapewnia na odpowiednim poziomie ochronę cieplną domu.   Copyright © 2016 bonusdombud.pl  webperfection

Oferta specjalna
dla gmin!