nasi partnerzy

Jak powstaje dom szkieletowy

Konstrukcję wykonujemy w systemie szkieletu drewnianego z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego (drewno suszone komorowo, 4-stronnie strugane z certyfikowanego surowca).

Wypełniamy szkielet najwyższej jakości wełną mineralną i zamykamy płytą OSB/3. Do środka montujemy płytę karton-gips , a na zewnątrz kleimy ryflowany styropian. Łączna grubość ścian zewnętrznych wacha się od 24 do 30cm. Stropy, w przypadku domów piętrowych wykonujemy z konstrukcji klejonej przy użyciu płyty OSB i wysokiej jakości drzewa konstrukcyjnego.

Konstrukcja nośna składa się z systemu słupów opartych na poziomej belce – podwalinie zakotwionej w fundamencie. Słupy o przekroju najczęściej 4,5 cm x 14,5 cm rozstawia się w odstępach 40 lub 60 cm. Przestrzeń między nimi wypełnia się materiałem izolacyjnym chroniącym przed zimnem, wilgocią i hałasem. Najczęściej stosowane są płyty z wełny mineralnej, styropianu albo wełny drzewnej.

Jako izolacja może być też wtłoczona wełna celulozowa lub pianka poliuretanowa. Od zewnątrz materiał izolacyjny osłania się folią wiatroizolacyjną, a od środka domu – paroizolacyjną.

Poszycie ścian wzmacniające

Ich konstrukcję stanowią wodoodporne płyty wiórowe, gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe lub włóknowo-cementowe. Ściany od wewnątrz wykańcza się płytami gipsowo-kartonowymi lub płytą ogniochronną, żeby lepiej zabezpieczyć budynek przed pożarem. Okna i drzwi montuje się w otworach konstrukcyjnych przekrytych podwójnymi belkami nadprożowymi. Budynek o konstrukcji szkieletowej może wyglądać jak dom murowany. Z zewnątrz ściany można pokryć w dowolny sposób: tynkiem na siatce zbrojącej, deskami elewacyjnymi lub płytkami klinkierowymi.

Ściany działowe z drewna

Ściany działowe wznosi się w podobny sposób, jednak zwykle są one o połowę cieńsze od konstrukcyjnych (mają około 12 cm). Buduje się je z profili drewnianych (mogą być też stalowe), wypełnia warstwą izolacyjną (służącą tu przede wszystkim do ich wygłuszenia) i obija płytami g-k lub okładziną z drewna.

Strop z drewna

Ma najczęściej konstrukcję belkową. Na poziomie gruntu dobrym rozwiązaniem jest strop nad przestrzenią wentylowaną, w której rozprowadza się instalacje, zwłaszcza te o dużych przekrojach – przewody kanalizacyjne, wentylacyjne. Belki oczepowe łączące słupy konstrukcyjne pełnią funkcję wieńca. Między nimi rozkłada się belki konstrukcji stropu. Przestrzeń między belkami wypełnia się wełną mineralną lub innym materiałem dobrze izolującym akustycznie. Na belkach nabija się płyty wiórowe czy włóknowo-cementowe stanowiące podkład pod posadzkę.

Instalacje w konstrukcji szkieletowej

Technologia  konstrukcji ściany szkieletowej budowanej przez naszą firmę przewiduje montaż wszelkich instalacji, elektrycznych, wodnych lub grzewczych na zewnątrz samej ściany pomiędzy nią, a płytą karton-gips stanowiącą wewnętrzne wykończenie pomieszczeń. Płyty gipsowe montujemy na stelażu i tu powstaje przestrzeń, którą wykorzystujemy na poprowadzenie w/w instalacji. Z uwagi na ochronę przeciw pożarową instalacja elektryczna rozprowadzana jest bez puszkowo albo z puszkami na dodatkowych listwach izolacyjnych.

Produkcja


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć więcej zdjęć

 

Ostatnia realizacja


kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć więcej zdjęć


    Copyright © 2016 bonusdombud.pl  webperfection

Oferta specjalna
dla gmin!