nasi partnerzy

Jak powstaje dom szkieletowy

Konstrukcję wykonujemy w systemie szkieletu drewnianego z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego (drewno suszone komorowo, 4-stronnie strugane z certyfikowanego surowca). Wypełniamy szkielet najwyższej jakości wełną mineralną i zamykamy płytą OSB/3. Do środka montujemy płytę karton-gips , a na zewnątrz kleimy ryflowany styropian. Łączna grubość ścian zewnętrznych wacha się od 24 do 30cm. Stropy, w przypadku domów piętrowych wykonujemy z konstrukcji klejonej przy użyciu płyty OSB i wysokiej jakości drzewa konstrukcyjnego...

więcej

Powszechna moda na EKO

Powszechnie panująca moda na bycie "eko" zaistniała również w budownictwie. Społeczeństwo zaczyna dostrzegać walory drewna, przekłada się to na okres wzmożonej popularności tego naturalnego budulca. Wysoka estetyka oraz niskie koszty materiału spowodowały znaczący wzrost udziałów budownictwa drewnianego na całym rynku budownictwa jednorodzinnego. Drewno jest uznawane za najstarszy materiał budowlany. Budulec ten ceniony jest za swą wytrzymałość, lekkość oraz wartości izolacyjno - cieplne, które łączą się z niespotykaną u innych materiałów...

więcej

Ponad 100 letnia tradycja firmy i wiele pionierskich osiągnięć w dziedzinie technologii i know-how były motorami sukcesu przedsiębiorstwa, które jest dzisiaj obecne na najważniejszych rynkach całego świata i zatrudnia bezpośrednio kilkanaście tysięcy osób.

W Polsce Kronospan obecny jest od 1989 roku - zmiany gospodarcze, „okrągły stół” w 1990 roku - to właśnie te czynniki spowodowały, iż dla zagranicznego biznesu w naszym kraju zapaliło się zielone światło.

Kronospan Grupa Polska, w skład której obecnie wchodzi 10 zakładów, jest polskim liderem branży wyrobów drewnopochodnych.

Początki historii Kronospan w Polsce to zawiązanie spółki joint venture ze szczecineckim Zakładem Płyt Wiórowych (ZPW).

Na przestrzeni 15 lat swojej działalności, Kronospan zainwestował w budowę nowych lub modernizację istniejących przedsiębiorstw ponad miliard dolarów, co, wg PAIIZ, plasuje firmę na 13 miejscu wśród największych inwestorów zagranicznych w Polsce.

Podstawowa działalność Grupy skierowana jest zarówno do odbiorcy przemysłowego (B2B) jak i klientów indywidualnych (B2C).

Strategicznym zadaniem Kronospan w Polsce jest wszechstronne partnerstwo dla branży meblarskiej - spółki Grupy wytwarzają głównie materiały do produkcji mebli. Dzisiaj marka Kronospan znana jest przede wszystkim z wysokiej jakości płyt mdf, hdf i wiórowych. Wysokie nakłady inwestycyjne w nowe technologie, uważne śledzenie rynkowych trendów oraz długoletnie doświadczenie we współpracy z największymi przedstawicielami sektora meblarskiego spowodowały, iż Kronospan Grupa Polska stała się jednym z najbardziej wiarygodnych dostawców półproduktów dla branży nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami - spółki eksportują swoje wyroby na praktycznie wszystkie rynki świata.


http://pl.kronospan-express.com/pl   Copyright © 2016 bonusdombud.pl  webperfection

Oferta specjalna
dla gmin!